پاورپوینت لیزر گازی

پاورپوینت, لیزر گازی|1832963|frz
هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت لیزر گازی وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

نوع فایل power point

قابل ویرایش 60 اسلاید

قسمتی از اسلایدها

همزمان با توسعه لیزرهای بلوری کاربردهای وسیعی از لیزرهایی که در آنها از بخارفلزات به عنوان ماده ی فعال استفاده می شد بدست آمد چنین لیزرهایی را لیزرهای گازی می نامند. بهترین مزیت آنها نسبت به سایر لیزرها اینست که به صورت ممتد کار می کنند، البته برخی از آنها نیز به صورت منقطع کار می کنند. لیزرهای گازی به طور استثنایی دارای تکرنگی فوق العاده شدید بوده و اغلب دارای طیف خالص و فرکانس های فوق العاده پایدار می باشند. تمام این علایم برجسته باعث گردیده اند لیزرهای گازی به منتها درجه در رشته های مختلف علوم و مهندسی مفید واقع گردند.

اولین لیزر گازی به وسیله دکتر علی جوان، بنت، هریوت در سال 1360 در موسسه بل با استفاده از برخورد اتم ها در اثر تحریک خارجی (میدان مغناطیسی یک مولد با فرکانس زیاد) ساخته شد، معروفترین نوع این لیزرها، لیزر هلیوم - نئون است که در آن مخلوطی از گازهای هلیم و نئون با فشارهای 1 میلیمتر جیوه (هلیوم) و1/0 میلیمتر جیوه (نئون) داخل یک لوله نازک از جنس بور قرار داشته ، دو انتهای این لوله به دو صفحه قابل انحنا که دارای سطوح منعکس کننده فلزی می باشد متصل است. دقت بسیار زیادی در تهیه این سطوح منعکس کننده به کار برده می شود تا زمینه آنها کاملاً مسطح و براق باشد.

فهرست مطالب و اسلایدها

ساختار لیزر هلیم - نئون

مزیت

معایب

روش های تمرکز تابش لیزر بر روی یک فرکانس:

کاربردهای لیزر هلیوم- نئون

لیزر در شیمی

لیزر در مخابرات

ژیروسکوپ لیزری

لیزر در کشف و ردیابی

اندازه گیری حرکت قاره ها با استفاده از لیزر

پیمایشگرهای لیزری در اجرای قانون

طرح لکه ای

سیستم دیسک نوری

چاپ لیزری

لیزر در عکاسی